Οι παίκτες της Κ17 του ΟΦΗ πανηγύρισαν νίκη επί του Λεβαδειακού

Τη νίκη με σκορ 2-0 πήρε η Κ17 του ΟΦΗ, κόντρα στον Λεβαδειακό στο ΒΑΚ, για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής της β’ φάσης του πρωταθλήματος υποδομής της Σούπερ Λιγκ. Στο 26’ ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ όταν  από εκτέλεση κόρνερ του Δάρλα από δεξιά, ο Πατραμάνης επιχείρησε να σκοράρει με ανάποδο ψαλίδι και ο Σωμαράκης πήρε το ριμπάουντ και με σουτ έκανε το 1-0.

Το 2-0 έγινε στο 71’. Ο Τσελεγγίδης βρήκε τον Δάρλα στην περιοχή και ο τελευταίος με πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

ΟΦΗ: Μπουστζοκάι, Νινιράκης, Μπεϊνάς, Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Σωμαράκης, Χνάρης, Πατραμάνης, Δάρλας, Τσελεγγίδης. Αγωνίστηκαν και οι Παντερής, Καστελλιανάκης, Χαραλάμπης, Καινουργιάκης, Γαλανός.

Η  Κ15 του ΟΦΗ μετά από καλή εμφάνιση  αναδείχθηκε ισόπαλη με την αντίστοιχη του Πανιωνίου με σκορ 1-1, στο Β’ Δημοτικό γήπεδο Αλίμου στο πλαίσιο της εξ αναβολής 7ης αγωνιστικής του αντίστοιχου πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ. Το γκολ για τον ΟΦΗ ήρθε στο 32’ με σκόρερ τον Ρυακιωτάκη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Μάρα, πλασάροντας εύστοχα για το 0-1.

Ο Πανιώνιος ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα (34΄) με τον Μπουρουγιάννη να σουτάρει εκτός περιοχής και να νικά τον Κετένογλου.

Ο ΟΦΗ αντέδρασε άμεσα και στο 35’ έχασε σημαντική ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα, με τον Ρυακιωτάκη να βγαίνει σε θέση τετ α τετ και να σουτάρει, αναγκάζοντας σε δύσκολη απόκρουση τον Μερδή.

Η ομάδα του Ηρακλείου  συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες και στο β’ ημίχρονο, προσπαθώντας να πετύχει και δεύτερο γκολ.

Στο 60’ το σουτ του Καραγιάννη πέρασε ελάχιστα άουτ, ενώ στο 70’ ο νεαρός μέσος σούταρε  έξω από την περιοχή, με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι.

Στο 80’ ο Μερδής είχε απάντηση στο σουτ του Ασμαριανάκη, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.

ΟΦΗ: Κετένογλου, Κλάδος, Χριστουλάκης, Ξενούλης (15’ λ.τ. Κλωνάρης), Κοντόπουλος (70’ λ,τ, Μαργιετάκης), Πετούσης, Μάρα (55’ Αντωνακάκης), Καραγιάννης, Ρυακιωτάκης (70’ Ματθαιάκης), Ασμαριανάκης, Στάβρε (55’ Μαχλάς).