Φάση από τη νίκη της Κ19 του ΟΦΗ επί της Κηφισιάς

Επιστροφή στις νίκες για την Κ-19 του ΟΦΗ η οποία επιβλήθηκε το Σάββατο της αντίστοιχης ομάδας της Κηφισιάς με 3-0 στο ΒΑΚ,  στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ K19.

Ο ΟΦΗ  που έλεγχε απόλυτα το ματς σε όλη τη διάρκεια, άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Πιστικό να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Φαϊτάκη, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Ζαπάρτα.

Στο 17’ ο Χνάρης με κεφαλιά εντός περιοχής έκανε το 2-0 για τον ΟΦΗ, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Φαϊτάκη, ενώ στο 71’ ο Πιστικός βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας της Κηφισιάς, μετά από σέντρα του Φαϊτάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

ΟΦΗ: Καλαφάτης, Χνάρης, Χότζα, Μπλίντο, Ζαχαριουδάκης, Πορτοκαλίδης (80’ Τσερεβελάκης), Φανουράκης (65’ Σέχου), Σημαντηράκης, Πιστικός, Φαϊτάκης (70’ Τακάκης), Σταυρόπουλος (46’ Θεοδοσουλάκης).

Στιγμιότυπο από το ΟΦΗ - Πανιώνιος Κ17

Η Κ-17 του ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 χθες στο ΒΑΚ με τον Πανιώνιο για την 10η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Σαινίδη για να ισοφαρίσει ο ΟΦΗ με τον Τσελεγγίδη σε 1-1.

Δεν τα κατάφερε με τη Τρίπολη η Κ15 του ΟΦΗ
Ο Μάκινεν σε φάση από το ματς ΟΦΗ - Πανερυθραϊκός

ΟΦΗ: Μπουστοζοκάι, Νινιράκης, Μπεινάς (46’ Καινουργιάκης), Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Χνάρης (83’ Α. Κωνσταντακόπουλος), Σωμαράκης (60’ Πατραμάνης), Παντερής (71Ω Καστελλιανάκης), Κωστέας (60’ Χαραλάμπης), Δάρλας, Τσελεγγίδης.

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε η  Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 14’. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Λαμπρόπουλος πήρε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο ΟΦΗ, ο οποίος είχε την κατοχή της μπάλας σε όλη τη διάρκεια του β’ ημιχρόνου, έχασε σημαντική ευκαιρία για την ισοφάριση στο 46’, με τον Πετούση να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αναγκάζοντας σε δύσκολη απόκρουση τον Σαββόπουλο.

Δυο λεπτά αργότερα οι Αρκάδες έκαναν το 0-2, με τον Αδάμο να σουτάρει μέσα από την περιοχή σε κενή εστία, ενώ στο 78’ ο Γιακουμής με κοντινή προβολή διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

ΟΦΗ: Κετένογλου, Κλάδος, Ασμαριανάκης, Κλωνάρης, Χριστουλάκης, Πετούσης, Ρυακιωτάκης, Ματθαιάκης (55’ Μαργιετάκης), Αντωνακάκης (55’ Στάβρε), Καραγιάννης (70’ Κασσαπάκης), Μολυμπάκης (60’ Μαχλάς).