ΩΦάση από το παιχνίδι του ΠΟΑ με τον Πανιώνιο
Φάση από το παιχνίδι του ΠΟΑ με τον Πανιώνιο

Πληρώνοντας τις απουσίες αλλά και την ανωτερότητα του αντιπάλου ο ΠΟΑ γνώρισε χθες βαριά ήττα από τον  πρωτοπόρο Πανιώνιο με σκορ 5-0 στην Νέα Σμύρνη για την 25η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Το ματς δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική με τον Πανιώνιο να είναι ανώτερος και να προηγείται ήδη από το πρώτο ημίχρονο με 4-0 βάζοντας τέλος στις όποιες πιθανότητες είχε ο ΠΟΑ να πάρει κάτι από το χθεσινό ματς. Οι πράσινοι οφείλουν να αφήσουν πίσω τους το παιχνίδι  αυτό στο οποίο ήταν κάκιστοι και να κοιτάξουν την συνέχεια καθώς είναι πάντα μέσα στον στόχο της παραμονής.

Ο Πανιώνιος έκανε επίδειξη δύναμης από το ξεκίνημα και βρέθηκε να προηγείται μόλις στο 32΄με 4-0 τελειώνοντας το ματς.

Το 1-0  έγινε στο 20΄ με άψογο τελείωμα του Μπουρλάκη. Πέντε λεπτά αργότερα(25΄) ο Γροντής με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 2-0.

Στο 28′ ο Ιγνατίδης σκόραρε και έκανε το 3-0 ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε ένα ακόμα γκολ στο 32΄ (4-0), ενώ στο επόμενο λεπτό παραλίγο και ο Μπουρλάκης να κάνει δύο τα τέρματα του αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Στο 52’′ ο Ιγνατίδης είχε την ευκαιρία να κάνει χατ-τρικ αλλά το πλασέ  του από το ύψος του πέναλτι πέρασε εκτός.

Στο 60΄έγινε το 5-0  με κεφαλιά του Μπουρλάκη.

Στο 67′ ο Αρναρέλλης βγήκε απέναντι στον Αμπατζή, με τον τελευταίο να βγαίνει νικητής και να κρατάει το 5-0.

Ο ΠΟΑ πέτυχε γκολ στο 72΄ με τον Μέμο, όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι  με δέκα παίκτες από το 85′ καθώς ο Διονέλλης τραυματίστηκε και αφού είχαν ολοκληρωθεί  όλες οι αλλαγές για την ομάδα του. Διαιτήτευσε ο Δημαράκης (Δωδεκανήσου).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παχατούρας, Ξυγκόρος (68′ Παπαχαραλάμπους), Διονέλης, Ζούλιας (46′ Τσιμιδόπουλος), Ποτουρίδης, Μπρέγκου, Στούπης, Γροντής (46′ Φερεκίδης), Μπουρλάκης, Αρναρέλλης, Ιγνατίδης (59′ Γεμιστός)

ΠΟΑ: Αμπατζής, Νάτος (68′ Μπέης), Λουμπάκης, Δαμιανάκης, Ψαράς, Μέμος, Χατζηανδρέου, Παχής, Νύκταρης (59′ Σκουλάς), Χαρίτος, Αργκιλέσι.