Τα κορίτσια του τελικού στο 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Regional Juniors της ΕΣΠΕΚ στο Ρέθυμνο με τον προπονητή κ. Καπαρουνάκη

Με επιτυχία διεξήχθη το 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Regional Juniors της ΕΣΠΕΚ στο Ρέθυμνο. Μάλιστα τους τίτλους κατέκτησαν ομάδες από το Ηράκλειο.

Στα κορίτσια, στην Κατηγορία Κ17, νικήτριες αναδείχθηκαν οι Ρουμπάκη- Ταϊμανίδη κερδίζοντας τις Δαβαρία/Εφεντάκη με 2-0 ενώ στην κατηγορία Κ19, επικράτησαν οι Αντωνακάκη/Περδικάκη, κερδίζοντας τις Ταϊμανίδη – Ρουμπάκη με 2-0.

Στα αγόρια, στην Κατηγορία Κ17 οι Βολιτάκης/Λίσλεβαντ πήραν την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κερδίζοντας με 2-1 τους Οικονόμου/Ζερβό που κατέκτησαν τη δεύτερη θέση. Στην κατηγορία Κ19 το χρυσό μετάλλιο πήραν οι Γρηγοράκης/Βαντάρδας κερδίζοντας τους Παχιαδάκη/Σπινθάκη με 2-0.

Η Ε.Σ.ΠΕ.Κρήτης ευχαριστεί το εστιατόριο ΔΑΒΑΡΙΑΣ στο Ρέθυμνο για την προσφορά του σε σάντουιτς για όλους τους αθλητές και αθλήτριες  που συμμετείχαν στα τουρνουά.

Τα τελικά 13-14/7 και 20-21/7

Η Ε.Σ.ΠΕ.Κ σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΦΜΑΗ διοργανώνουν το τελικό τουρνουά των Regional Juniors U17 και U19 στις 13-14 και 20-21 Ιουλίου αντίστοιχα, στις αθλητικές εγκαταστάσεις beach volley “AKTH” στον Καρτερό στο Ηράκλειο, από τα οποία θα προκύψουν οι πρωταθλήτριες ομάδες Κρήτης κάθε κατηγορίας που θα μας εκπροσωπήσουν στα Final Juniors της ΕΟΠΕ. Στα τουρνουά θα συμμετέχουν οι 12 ομάδες που συγκέντρωσαν την υψηλότερη βαθμολογία στα περιφερειακά τουρνουά που έγιναν σε Χανιά και Ρέθυμνο.