Φάση από το παιχνίδι ΑΣΚΑ Ηράκλειο - Άρης Θεσσαλονίκης

Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα “ΑΣΚΑ” Ηράκλειο τις εντός έδρας αγωνιστικές της υποχρεώσεις, απέναντι στον πάντα δυναμικό Άρη Θεσσαλονίκης.

Το ΑΣΚΑ Ηράκλειο υποδέχτηκε το ΑΣΑΘ Άρης για την 2η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας του 23ου πανελληνίου πρωταθλήματος μπάσκετ με αμαξίδιο που διοργανώνεται από την ΟΣΕΚΑ.

“Τηρώντας τα υγειονομικά πρωτόκολλα που έχουν οριστεί από την γενική γραμματεία αθλητισμού, οι φίλοι της ομάδας μας αλλά και του αθλήματος συνολικά, ερχόμενοι στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Αλικαρνασσού Μελίνα Μερκούρη,παρακολούθησαν ένα δυνατό και με σασπένς από το 1ο λεπτό ματς απέναντι στην έμπειρη και μαχητική ομάδα του Άρη.

Τα δύο πρώτα 10λεπτα ολοκληρώθηκαν με την ομάδα μας να προηγείται με μικρή διαφορά απέναντι στους αντιπάλους, με αυτή την διαφορά να συνεχίζει και στο δεύτερο ημίχρονο, με το τελικό σκορ 51-35, να μας δίνει το 1ο ροζ φύλλο αγώνα για την νέα αγωνιστική σεζόν” αναφέρει ανακοίνωση του συλλόγου.

Στην ανάπαυλα του αγώνα, απονεμήθηκε ευχαριστήρια πλακέτα για την πολυετή συνεισφορά και βοήθεια της Ακαδημίας Μπάσκετ Ηρόδοτος εκ μέρους του σωματείου, μέσω του προέδρου του, κ. Γ. Πρωτογεράκη.

Τα 10λεπτα: 6-6, 20-14, 38-24, 51-35.

Διαιτητές: Κώτσου-Πελίκα (κομ. Αρτεμάκη).

ΑΣΚΑ Ηράκλειο (Στυλιανακάκης): Γαστεράτος, Χουρδάκης, Τζωρμπατζάκης, Κοκκινάκης, Μαράκης, Ψαράκης 10, Σέβτσοβ 12, Παπαδάκης 6, Σταματάκης 15, Στυλιανακάκης 8.