Νικητές και ηττημένοι του τελικού Α’ Κατηγορίας με διαιτητές και παράγοντες

Με τους τελικούς αγώνες στην Α’ και Β’ κατηγορία που έγιναν στα “Δύο Αοράκια” ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του Εργασιακού Τουρνουά Μπάσκετ του Δήμου Ηρακλείου. Στους αγώνες για την Β’ κατηγορία, στον μικρό τελικό η ομάδα των Εφοριακών επικράτησε με 55-38 της ομάδας των Μελών Ηροδότου ενώ πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Μπισκουί Κεραμικά που κέρδισε του Παλαίμαχους Χερσονήσου με 44-35.

Στην Α’ κατηγορία στο μικρό τελικό αναμετρήθηκαν οι Cosmos Sport και η Τεχναλουμίν, με νικήτρια την ομάδα του Cosmos Sport με σκορ 75-53.

Στον μεγάλο τελικό ανάμεσα στους Παλαίμαχους ΟΦΗ και Παλαίμαχους Ηροδότου, τον τίτλο κατέκτησε η ομάδα των Παλαιμάχων ΟΦΗ με 67-55. Μετά την λήξη των αγώνων ακολούθησαν οι απονομές, με τους αθλητές να ανανεώνουν το ραντεβού τους για το θεσμό του Κυπέλλου Εργασιακού Καλαθοσφαίρισης τον Οκτώβριο.