Μια νίκη και μια ήττα για τις Κ του ΟΦΗ

Σε ένα ματς χωρίς πολλές ευκαιρίες, η Κ19 του ΟΦΗηττήθηκε με σκορ 2-0 από την αντίστοιχη του Πανσερραϊκού στις Σέρρες, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ.

Ο ΟΦΗ  είχε την πρώτη καλή στιγμή στο 12ο λεπτό, με τον Σταυρόπουλο να κάνει την κεφαλιά και τον Τσομπανίδη να αποκρούει, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μ. Χνάρη.

Στο 20′ ο Φανουράκης επιχείρησε σουτ εκτός περιοχής, ενώ στο 25′ ο ίδιος προσπάθησε να νικήσει με κεφαλιά τον γκολκίπερ των γηπεδούχων από την μικρή περιοχή, όμως και στις δυο περιπτώσεις οΤσομπανίδης επενέβη κρατώντας ανέπαφη την εστία του, με το α’ ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς σκορ (0-0).

Ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε στο 50′ με τον Τσαγκαράκη να νικά σε τετ α τετ τον Μανουσάκη. Στο 80′ ο Μαυρόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και την έστειλε στα δίχτυα της για το 2-0.

Στο 85′ ο Δάρλας σούταρε εκτός περιοχής, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει και το 2-0 να είναι το τελικό σκορ.

ΟΦΗ: Μανουσάκης, Σωμαράκης (74′ Νινιράκης), Σημαντηράκης, Κ. Χνάρης, Μπλίντο, Χαραλάμπης (46′ Δάρλας), Τακάκης, Μ. Χνάρης, Αδαμάκης (64′ Συνολάκης), Φανουράκης (70′ Fallatah), Σταυρόπουλος.

*Πετυχαίνοντας τρία γκολ στα πρώτα 11 λεπτά του αγώνα, η Κ17 του ΟΦΗ επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης του Πανσερραϊκού στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ.

Ο ΟΦΗ είχε δοκάρι στο 2′ με τον Κουβδό, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Αντωνακάκη να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Πετούση και με σουτ εντός περιοχής να νικά τον Αργυρίου.

Δυο λεπτά αργότερα ο Βγόντζας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Πανσερραϊκού για το 2-0, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ασμαριανάκη.

Στο 11′ ο Κουβδός κέρδισε πέναλτι, με τον Πετούση να εκτελεί εύστοχα  για το 3-0, το οποίο παρέμεινε ως το τέλος.

ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Χείλυ, Βγόντζας, Μπαλάσης, Λυγεράκης (55′ Σταματάκης), Αντωνακάκης (46′ Κωστάκης), Ασμαριανάκης (46′ Τούφας), Κουβδός (65′ Καρβούνης), Πετούσης (46′ Κράστα), Σιτμαλίδης