ο Μανόλης Σουτζής

Μέλι έσταζε για τους παίκτες του ο Μανόλης Σουτζής μετά το νικηφόρο παιχνίδι με τον Απόλλωνα. Ο Ηρακλειώτης τεχνικός αναφερόμενος στο χθεσινό ματς τόνισε χαρακτηριστικά: «Αντιμετωπίσαμε μια από τις 2-3 καλύτερες ομάδες στον τρόπο που πρεσάρει. Εμείς προερχόμασταν από δυο ταξίδια με κακό καιρό και ταλαιπωρία και στο πρώτο μέρος στην σκέψη μας ήταν να διαφοροποιήσουμε το παιχνίδι μας και να περιμένουμε τον αντίπαλο.

Μετά το 10λεπτο ο Απόλλωνας είχε μια ευκαιρία που προήλθε από δικό ματς λάθος αλλά στο τελευταίο 15λεπτο του ημιχρόνου ισορροπήσαμε. Στην επανάληψη αλλάξαμε το πλάνο μας, γίναμε πιο πιεστικοί και πετύχαμε δυο γκολ ενώ μπορούσαμε και άλλα. Οι παίκτες μου ήταν καταπληκτικοί, έδωσαν τα πάντα. Κέρδισε η καλύτερη ομάδα βάσει εικόνας του παιχνιδιού. Τώρα προέχει να ξεκουραστούμε και να καθαρίσει το μυαλό μας. Όλοι οι παίκτες και αυτοί που μπήκαν αλλαγή βοήθησαν πολύ και αυτό θέλω να βλέπω.

Συνεχίζοντας ανέφερε ότι: «Για μας το κίνητρο είναι η νίκη σε κάθε ματς και να τερματίσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται. Σε πολλά παιχνίδια δεν πήραμε αυτό που αξίζαμε» ενώ σε ότι αφορά τα μεταγραφικά είπε ότι δύσκολα θα γίνει κάτι άλλο: «Μόνο αν βρεθεί κάτι εξαιρετικό αλλά είναι δύσκολο».