Μεγάλο διπλό της Κ-15 του ΟΦΗ επί του Παναθηναϊκού με 1-0
Μεγάλο διπλό πανηγύρισε η Κ-15 του ΟΦΗ επί του Παναθηναϊκού

Ο ΟΦΗ  μπήκε δυνατά στο ματς και απείλησε μόλις στο 4ο λεπτό, με τον Πατραμάνη να σουτάρει και τον Βάσο να μπλοκάρει. Στο 13′ ο Θωμάς βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, με τον αντίπαλο γκολκίπερ να έχει και πάλι απάντηση, ενώ στο 31′ ο Πατραμάνης έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ, με το α’ ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς σκορ.

Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43′ ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Θωμά. Πέντε λεπτά αργότερα ο Βαρδουλάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο έξω από την εστία των γηπεδούχων, ενώ στο 60′ η ομάδα μας είχε ξανά δοκάρι, αυτή τη φορά με τον Πατραμάνη.

Το γκολ για τον ΟΦΗ ήρθε στο 77ο λεπτό. Μετά από ωραία συνεργασία των ποδοσφαιριστών του Κυριάκου Πετρά, η μπάλα έφτασε στον Τσαλπατούρο, ο οποίος πέρασε τρείς αντιπάλους του και πλάσαρε εύστοχα τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού για το 0-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση.

Κ15 ΟΦΗ (Κ. Πετράς): Ξυφανταράκης, Κογκάκης, Κλάδος, Κλωνάρης, Μίτο, Βαρδουλάκης, Δρίμης (60′ Καμπουράκης), Τσαλπατούρος (79′ Οικονομάκης), Πατραμάνης (70′ Μπουλούκας), Χριστοδουλάκης (79′ Πατεράκης), Θωμάς.