ΟΦΗ ΣΤΗΝ Α2 ΒΟΛΕΪ

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα βόλεϊ του ΟΦΗ, η οποία παρά τα πολλά προβλήματα, έκανε κατάθεση ψυχής στο κλειστό του ΒΑΚ, υποχρεώνοντας την πρωτοπόρο της Α2 βόλεϊ Παλλήνη, στη δεύτερή της ήττα με 3-1. Οι γηπεδούχοι έδειξαν από την αρχή του αγώνα ότι ήταν αποφασισμένοι για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και με εξαίρεση το δεύτερο σετ που χάθηκε στις λεπτομέρειες, κυριάρχησαν στο υπόλοιπο διάστημα.

«Κάναμε υπερπροσπάθεια. Ήταν μεγάλη η συμβολή και των ντόπιων παικτών, καθώς δεν είχαμε ξανά τον τραυματία Καπίρη, μαζί με τα άλλα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε. Συγχαρητήρια στα παιδιά.

Είμαστε μια παρέα και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο μέχρι το τέλος», τόνισε ο τεχνικός του ΟΦΗ Δημήτρης Ζλατιλίδης.

Τα σετ: 25-19, 25-27, 25-22, 25-20.

Με τη νίκη του αυτή, ο ΟΦΗ διατηρήθηκε στην τρίτη θέση του α’ ομίλου με 21β. μετά από 10 αγώνες, πολύ κοντά στις δύο προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ για την άνοδο στην Α1. Ο ΣΦΠΧ έχασε στα Χανιά από τον δεύτερο Απόλλωνα με 3-1 (21-25, 25-22, 16-25, 17-25).

Δεν άντεξε η Μεσσαρά

Αν και προηγήθηκε με 2-0 σετ στην έδρα της ΑΕΚ, η Μεσσαρά δεν άντεξε στην πίεση και ηττήθηκε τελικά στο τάι μπρέικ, το οποίο έχασε με 15-4. Το ματς αυτό ήταν για τη 13η αγωνιστική της Pre League γυναικών, στην οποία πλέον η Μεσσαρά είναι 5η.

Τα σετ: 16-25, 24-26, 25-22, 25-15, 15-4.

ΜΕΣΣΑΡΑ (Ιωάννου): Ξαγοραράκη Γ., Τσοπούλου, Ξαγοραράκη Β., Ποδαρά, Αποστολάκη, Μαυρέα / Σαμπάτη (λ), Γεωργιλά. Τέλος ο ΟΠΕΡ έχασε με 3-0 στην Καλαμάτα από τον Μεσσηνιακό (25-19, 25-19, 25-15) για τη 13η αγωνιστική της Α2 γυναικών.