ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Κ-19 ΤΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Ποδαρικό με το δεξί έκανε στο πρωτάθλημα Νέων της Β’  Εθνικής η Κ- 19 του Εργοτέλη η οποία επικράτησε του αντίστοιχου συγκροτήματος της Σπάρτης με 4-0 στο «Μαρτινέγκο» υπό το βλέμμα και του Νίκι Παπαβασιλείου.  Ο Εργοτέλης   προηγήθηκε  στο 3’ με πλασέ του Θεοδωράκη μετά από κόρνερ του Κομνηνού για  το 1-0.

Τα άλλα τρία γκολ σημειώθηκαν στο β’  ημίχρονο.  Στο  48’ ο Αλεξάκης με πλασέ διπλασίασε το σκορ (2-0) ενώ στο 50’  ο Κομνηνός από πάσα του Αλεξάκη  έκανε με σουτ το 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο  59’ με πλασέ του Κουτσογιαννάκη μετά από φάουλ του Κεφαλούκου.

Στο 87’ οι κιτρινόμαυροι είχαν διπλό δοκάρι  με τους Κεφαλούκο και Κουτσογιαννάκη.

Διαιτήτευσε ο Βασάκης(Ηρακλέίου)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Βλαχάκης, Λούσι, Μαυροειδής (53’ Κουτεντάκης), Κεφαλούκος, Πλαϊτάκης, Θεοδωράκης (63’ Κόλα0, Κουτάντος, Κουτσογιαννάκης, Καπουράνης, Αλεξάκης (53’ Πάγια), Κομνηνός (53’ Χαϊντίνι).

ΣΠΑΡΤΗ: Ζωης, Χοτζα, Δερμος, Μηνακάκης Π., Κουτσογιαννόπουλος, Κοβατσι, Λυκούδης, Κριάς, Χρυσούλης, Μηνακάκης Α., Φραντζεσκος.

Ισόπαλος ο Ηρόδοτος

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε  το παιχνίδι που διεξήχθη στο Μάλεμε ανάμεσα στις ομάδες Κ19 Πλατανιά και Ηροδότου. Όλα έγιναν  στο β’ ημίχρονο, αφού σε αυτό το διάστημα σημειώθηκαν τα δύο γκολ, ενώ είχαμε  και δύο δοκάρια, ένα για κάθε ομάδα. Ο Αμαραντίδης άνοιξε το σκορ στο 46’ για τον Πλατανιά, με τον Θεοδωράκη στο 80’  να ισοφαρίζει σε 1-1 για τον Ηρόδοτο. Ο ίδιος παίκτης ακριβώς πριν σκοράρει, είχε δοκάρι (79’), ενώ δοκάρι είχε και ο Πλατανιάς, με τον Κατσαρό στο 84’. Διαιτήτευσε ο Ρ. Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Πενταράκης, Μαρκαντωνάκης, Κατσαρός, Λάμτσε, Νιαυραδάκης, Σμυρλάκης, Αλιφιεράκης (65’ Γιακουμάκης), Στεφανίδης, Δρικάκης, Αμαραντίδης, Πελτέκης.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Τσιλιγκίρης, Κεβάνι, Ρουσάκης, Λαγουδάκης, Πλουμής, Κίσσας, Γιαπιντζάκης (50’ Κλεινάκης), Κορνάρος (62’ Αρχοντάκης), Γκίνη, Λαμπριανίδης (75’ Ντέτσικας), Θεοδωράκης (86’ Χιώτης).