Με πράξεις ο Ηρόδοτος κοντά στον Κενδριστάκη
Ο Ηρόδοτος ανανέωσε την συνεργασία του με τον Γιάννη Κενδριστάκη

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού  έδειξε με πράξεις ότι είναι δίπλα στον  παίκτη, ο οποίος  στο φιλικό με τον Αλμυρό, υπέστη ρήξη χιαστού.

Οι κυανόλευκοι  μετά από πρόταση του Μανώλη Παπαματθαιάκη, την οποία αποδέχτηκαν άμεσα οι Μανώλης Λημναίος και Στέλιος  Σωκιανός αποφάσισαν αυτόματα να ανανεώσουν τη συνεργασία με τον έμπειρο επιθετικό, δείχνοντας πως είναι στο πλευρό του σε αυτή την περιπέτεια, περιμένοντας να γυρίσει ακόμα δυνατότερος!

*Σ’ ένα δυνατό φιλικό η Κ17 του ΟΦΗ επικράτησε του  Εργοτέλη  στο ΒΑΚ με σκορ 2-0. Τα γκολ της νίκης για την Κ-17 του ΟΦΗ σημείωσαν οι Βγόντζας, Ντρεϊάι (πέναλτι).

Αετός Ανωγείων προηγήθηκε  αλλά ο ΠΑΟΚ, επικράτησε στο φιιλικό του Κρουσώνα με 3-1.

Στο 11′ ο Σαριδάκης έγραψε το 0-1. Στην αρχή της επανάληψης Ο Σφυρογιαννάκης  στο 65′ με δυνατό σουτ έκανε το 1-1, στο 75′ ο Κουράκης έπειτα από διπλή προσπάθεια πέτυχε το 2-1  και δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ρωμανός πέτυχε φιλική νίκη με σκορ 2-1 επί των Μοιρών. Οι Μεσαρίτες που προηγήθηκαν με τέρμα του Σκαπέρδα στο 4’, όμως στη συνέχεια ο Κεφάκης πέτυχε δυο γκολ για την ανατροπή 2-1.

*Πολλά γκολ είχε το φιλικό ανάμεσα στην Αγία Βαρβάρα και τον  Ερμή Ζωνιανών με την ομάδα του Ρεθύμνου να παίρνει τη νίκη με σκορ 3-2.

Τα γκολ του Ερμή πέτυχαν οι Πηρουνάκης, Μ. Χαλκιαδάκης, Μπαμπουλάκης και για την Αγία Βαρβάρα οι Ανδρικάκης, Χατζηγεωργίου.

Ζαρός επικράτησε με 1-0 στην έδρα του Λίντο. Το γκολ που έκρινε την φιλική αναμέτρηση σημείωσε  ο Παύλος Φραγκεδάκης.

*Μετά από καλή εμφάνιση, ο Αλμυρός πήρε τη φιλική νίκη με 5-0 επί της Παλιανής.Σκόραραν οι Κωστάκης, Κουτάντος, Κουτσογιαννάκης , Βελιβασάκης,  Γιάννης Κόκκινος.

*Tο Ασήμι πέτυχε φιλική νίκη  με 4-0  επί της Φαιστού. Τα γκολ σημείωσαν οι  Μπέρκης, Ντρομπονίκου, Ιβάν και Μηναδάκης