Κύπελλο Ελλάδας Ποδόσφαιρο

«Πατώντας» πάνω στη νίκη με 1-0 στο Αγρίνιο, ο Άρης εξασφάλισε την πρόκρισή του στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, μένοντας στον επαναληπτικό στο 0-0 με τον Παναιτωλικό στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Στον τελικό, την ομάδα του Άκη Μάντζιου περιμένει ο Παναθηναϊκός, σε μια επανάληψη του μεταξύ τους τελικού του 2010, όπου είχαν βγει νικητές οι «πράσινοι». Στο χθεσινό ματς ο Άρης ήταν καλύτερος στο α’ μέρος και ο Παναιτωλικός στην επανάληψη. Γκολ δεν είχαμε παρά την μεγάλη ευκαιρία με τον Ντουάρτε που είχε ο Παναιτωλικός για να σκοράρει στο 85’ και να στείλει το ματς στην παράταση.

Ο τελικός ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Άρη θα γίνει στις 18 Μαΐου χωρίς ακόμα να είναι γνωστή η έδρα του με πιθανότερη ωστόσο το ΟΑΚΑ κάτι που αναμένεται να αποφασιστεί τις επόμενες μέρες.