cheerleaders

Η Τέχνη και Άθληση Ρεθύμνου, ο Φιλαθλητικός Όμιλος Ηρακλείου “Αριάδνη” και ο ΓΣ Ηρακλείου “Νίκος Καζαντζάκης” έλαβαν μέρος στο κύπελλο Ελλάδος Cheerleading, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Λουτράκι. Περισσότεροι από 900 αθλητές και αθλήτριες του Cheerleading συμμετείχαν στους αγώνες του τριημέρου 1-3 Μαρτίου 2024 για το κύπελλο Ελλάδος.

Από την πλευρά των σωματείων της Κρήτης μετάλλιο (χάλκινο) κατέκτησε ο ΓΣ Ηρακλείου “Νίκος Καζαντζάκης” (στην κατηγορία “Senior Team Cheer Jazz”). Παράλληλα κατέλαβε την 5η θέση στις κατηγορίες “Senior Team Cheer Pom”, “Junior Team Cheer Pom” και “Junior Team Cheer Jazz”.

Η Τέχνη και Άθληση Ρεθύμνου ήταν 4η στην κατηγορία “Junior Team Cheer Pom” και 6η στην “Senior Team Cheer Pom”. Τέλος ο Φιλαθλητικός Όμιλος Ηρακλείου “Αριάδνη” κατέλαβε την 4η θέση στις κατηγορίες “Senior Team Cheer All Girls” και “Junior Team Cheer All Girls”.