Εντυπωσιακή φάση από το χθεσινό ματς στο Ατσαλένιο

Ούτε στον τρίτο της αγώνα στο πλαίσιο του Πανελληνίου πρωταθλήματος Ανάπτυξης Γυναικών Κ15, δε μπόρεσε η Μικτή Ηρακλείου να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη.

Παρότι προηγήθηκε και είχε πολύ καλή παρουσία, στο ματς με αντίπαλο τη Μικτή Δωδεκανήσου που έγινε στο Ατσαλένιο, δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 2-1 για την 4η αγωνιστική της διοργάνωσης.

Το Ηράκλειο προηγήθηκε στο α’ ημίχρονο με γκολ της Σωμαράκη ενώ είχε νωρίτερα και σπουδαία ευκαιρία με τη Μοσχάμπαρη για να σκοράρει.

Στο 60’ η Καμπουράκη μετά από φάση διαρκείας ισοφάρισε για τα Δωδεκάνησα και στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, σε μία αντεπίθεση, η Κουρκουβή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων που προηγούνται πλέον στον όμιλο.