Κέρδισε εμπειρίες  ο Μήνος του Θησέα
Ο αθλητής του Θησέα Ηρακλείου, Φώτης Μήνος

Πολύτιμες εμπειρίες αποκόμισε από τη συμμετοχή του στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ξιφασκίας που έγινε στο Ριάντ της Σαουδικής Αραβίας, ο αθλητής του Θησέα Ηρακλείου, Φώτης Μήνος.

Στην κατηγορία Νέων Ανδρών, ο 15χρόνος ξιφομάχος σημείωσε 4 νίκες και 2 ήττες στη φάση των πουλ, όπου πέρασε bye στους «128». Στον δρόμο για τους «64» ηττήθηκε από τον Κρουζ με 15-6 και κατέλαβε την 99η θέση σε όλο τον κόσμο.

Στην κατηγορία των Εφήβων, δε βρέθηκε στην καλύτερή του μέρα, σημειώνοντας μόνο μία νίκη στο γύρο των πουλ κ έτσι δε μπόρεσε να περάσει στην επόμενη φάση, κατακτώντας την 131η θέση.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν η 1η συμμετοχή του Μήνου καθώς και του προπονητή του Θησέα Μιχάλη Πασσαδάκη, σε αγώνα τόσο υψηλού επιπέδου και τα αποτελέσματα, τους δίνουν ελπίδες για το μέλλον!

«Ευχαριστούμε πολύ όσους συνέβαλαν σε αυτή την επιτυχία καθώς επίσης και την που στήριξε τον αθλητή μας στην πραγματοποίηση του ταξιδιού αυτού», αναφέρει η ανάρτηση του Θησέα.