Οι αθλητές του Αιόλου που πήραν μέρος στο Πανελλήνιο. Πρώτη η Κατερίνα Καπνά που πήρε το μετάλλιο

Με ένα ασημένιο μετάλλιο επέστρεψε από το Πανελλήνιο πρωτάθλημα καράτε παίδων-κορασίδων που έγινε στη Χαλκίδα η αποστολή του Αθλητικού Εκπαιδευτικού Συλλόγου “Αίολος” Ηρακλεί- ου.

Το μετάλλιο κατέκτησε η Κατερίνα Καπνά στην κατηγορία -47 κιλ. Αναλυτικά ο σύλλογος αναφέρει:

“Ο αθλητικός εκπ/κος σύλλογος Αίολος συμμετείχε με 5 αθλητές στις κατηγορίες 13 και 12 ετών στο kumite.

Η αθλήτρια Καπνά Κατερίνα στην κατηγορία -47 kg κατάφερε να φτάσει στον τελικό και να κερδίσει το ασημένιο μετάλλιο και μία θέση στην Εθνική ομάδα καράτε κορασίδων.

Η Καφούση Εύα έφτασε στην 5η θέση.

Ο Ιερωνυμάκης Φανούρης κέρδισε την 7η θέση σε μία μεγάλη κατηγορία 16 αθλητών.

Ο Χριστοδουλάκης Δημήτρης και η Ιερωνυμάκη Ισμήνη παρόλο που αγωνίστηκαν με πολύ πάθος δεν κατάφεραν να προχωρήσουν και αποκλείστηκαν. Οι επιτυχίες αυτές κατέταξαν το σύλλογό μας στη 33η θέση στην τελική κατάταξη των 81 συλλόγων που συμμετείχαν πανελλαδικά.

Όλοι όμως οι αθλητές κέρδισαν ακόμη μεγαλύτερη εμπειρία αγωνιζόμενοι στο μεγαλύτερο πρωτάθλημα της χώρας μας.

Την αποστολή συνόδευσε ο προπονητής του συλλόγου Σουλτάτος Γεώργιος.

Το Δ.Σ και ο προπονητής συγχαίρουν όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους και ευχαριστούν τους γονείς για την στήριξη.

Ευχαριστούμε πολύ τις ναυτιλιακές εταιρίες ANEK LINES & BLUE STAR FERRIES για την στήριξη”.