ΟΦΙ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ στην Ιεράπετρα
Φάση από το χθεσινό ματς στην Ιεράπετρα

Κοντά σε μια μεγάλη νίκη βρέθηκε ο ΟΦΙ χθες  κόντρα στον Λεβαδειακό, αλλά δέχτηκε την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά του αγώνα (1-1). Το αποτέλεσμα δεν ικανοποίησε καμιά από τις δυο ομάδες αφού ο μεν ΟΦΙ δεν κατάφερε να ξεφύγει από την ουρά ενώ ο Λεβαδειακός από την άλλη έμεινε 5 βαθμούς πίσω από την κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι έχαναν τις ευκαιρίες (είχαν και δοκάρι) στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο ΟΦΙ βρήκε το γκολ με πέναλτι του Κούστα στο 40’, το οποίο δόθηκε για μαρκάρισμα του Παναγιώτου στον Βογιατζή.

Ο Λεβαδειακός πίεσε για την ισοφάριση, ο ΟΦΙ έφτασε κοντά στο 2-0 με τον Ντάλα Κόστα, ενώ ο Αθανασόπουλος στο 84’ αρνήθηκε το 1-1 στον Τζημόπουλο. Ωστόσο ο Μαρίνος ήταν πιο… εύστοχος στο 88’, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, με κεφαλιά από σέντρα του Κονέ για το τελικό 1-1.