Ήττα-αποκλεισμός για την Κ-15 του ΟΦΗ

Η ομάδα Κ15 του Αστέρα Τρίπολης επικράτησε με 4-0 της αντίστοιχης του ΟΦΗ σε εντός έδρας αγώνα μπαράζ και προκρίθηκε στην δεύτερη φάση που οδηγεί στο Final Four του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις ο Αρκάδες κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με γκολ από τον Ζορμπαλά στο 18ο λεπτό, στο 25ο από τον Ζόγκου, με πέναλτι στο 72′ από τον Πιέρρο και από τον Δουρή στο 75ο λεπτό.

Ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες μετά από απευθείας κόκκινη κάρτα του Στάβρε για την φάση του πέναλτι στο 72′ όταν έδιωξε την μπάλα με το χέρι στην γραμμή.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ: Τσομπανίδης, Ζορμπαλάς, Κόρο, Νίκου, Βουνάτσος (78′ Κοψαύτης), Κωνσταντόπουλος, Αδάμος, Λαμπρόπουλος (78′ Καλογιαννίδης), Ζόγκου (78′ Ματθαιόπουλος), Δουρής (76′ Κάππος), Πιέρρος (78′ Λούντζης)

ΟΦΗ: Κετένογλου, Κλάδος, Χριστουλάκης, Ξενούλης, Κοντόπουλος, Ασμαριανάκης, Ρυακιωτάκης, Μαριετάκης, Αντωνακάκης, Πετούσης, Καραγιάννης. Αγωνίστηκαν και οι Στάβρε, Μαχλάς.