Ιστορικό φιάσκο στην πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων: Μαρόκο-Αργεντινή 2-1 μετά από 230′!

Απίθανα πράγματα στο Σεντ Ετιέν, όπου αναμετρήθηκαν Αργεντινή και Μαρόκο για την πρεμιέρα του ποδοσφαιρικού τουρνουά των Ολυμπιακών Αγώνων.

Η Αργεντινή ισοφάρισε σε 2-2 στο 90+16′ και στη συνέχεια υπήρξαν επεισόδια από τους Μαροκινούς οπαδούς, με αποτέλεσμα να διακοπεί το ματς. Αν και οι διοργανωτές αρχικά έδειξαν ότι ο αγώνας ολοκληρώθηκε, τελικά το παιχνίδι συνεχίστηκε μετά από δύο ώρες.

Αφού έκαναν ζέσταμα, ο διαιτητής είδε τη φάση στο VAR και ακύρωσε το γκολ του Μεδίνα, με αποτέλεσμα ο αγώνας να συνεχιστεί για τρία λεπτά. Σε αυτά τα λεπτά δεν έγινε κάτι και το τελικό σκορ …έγραψε 2-1 υπέρ των Μαροκινών.