Η Βάσω Βλαχάκη (φωτό) κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία Optimist κοριτσιών

Με επιτυχία στέφθηκε η πρώτη αποστολή της ομάδας Optimist του ΝΟΓΚ στον διασυλλογικό αγώνα του Ναυταθλητικού Ομίλου Κατοίκων Βουλιαγμένης, με την επωνυμία «Δελφίνεια 2017». Οκτώ αθλητές από τον Όμιλο του Γαζίου ταξίδεψαν με τα σκάφη τους στον Πειραιά και κατάφεραν να συλλέξουν αρκετές διακρίσεις.

Η Βάσω Βλαχάκη (φωτό) κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία Optimist κοριτσιών ενώ στην ίδια κατηγορία η Μαρία Σκουλούδη έλαβε την 7η θέση και ο Ανδρέας Τσατσάνης την 17η στα αγόρια.

Στην κατηγορία 11 χρόνων, ανάμεσα σε 82 διαγωνιζόμενους αθλητές, ο Θωμάς Κοβατζής κατέλαβε την 4η θέση, ο Αλέξανδρος Κουκουτσάκης την 14η, ο Διονύσης Περισυνάκης την 22η, ο Πέτρος Καλογεράκης την 39η και η Ιωάννα Πετυχάκη ήταν 14η στα κορίτσια.

«Ένα μεγάλο μπράβο και ευχόμαστε στους αθλητές και αθλήτριές μας ακόμα περισσότερες επιτυχίες», αναφέρει στην ανακοίνωσή του ο ΝΟΓΚ.