ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Η ομάδα του ΝΟΓΚ που διακρίθηκε στους αγώνες του Αγίου Νικολάου
Η ομάδα του ΝΟΓΚ που διακρίθηκε στους αγώνες του Αγίου Νικολάου

Στον πρώτο διασυλλογικό αγώνα ιστιοπλοΐας για την αγωνιστικη περίοδο στην Κρήτη που διοργάνωσε με επιτυχία ο Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Αγίου Νικολάου, ο ΝΟΓΚ έφερε πίσω 11 απο τα 18 συνολικά μετάλλια του αγώνα. Στην αποστολή του ΝΟΓΚ συμμετείχαν 14 αθλητές Optimist και 5 αθλητές Laser.

Στην κατηγορία  Laser ο  Γιάννης Κουμπανάκης κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο.

Στην κατηγορία Optimist 11χρονων κοριτσιών η Ιωάννα Πετυχάκη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και η Ελευθερία Σκουλούδη το χάλκινο μετάλλιο.

Στην κατηγορία Optimist 11χρονων αγοριών ο Θωμάς Κοβατζής κατέκτησε την πρώτη θέση, ο Αλέξανδρος Κουκουτσάκης την δεύτερη και ο Διονύσσης Περισυνάκης την τρίτη.

Στην κατηγορία Optimist κοριτσιών γενική η Βάσω Βλαχάκη κατέκτησε την πρώτη θέση  και η Μαρία Σκουλούδη την τρίτη.

Στην κατηγορία Optimist Αγοριών γενική ο Θωμάς Κοβατζής κατέκτησε τη δεύτερη θέση και ο Αλέξανδρος Κουκουτσάκης την τρίτη.

Στη γενική κατάταξη η Βάσω Βλαχάκη πήρε το αργυρό μετάλλιο.

«Το Δ.Σ. του ΝΟΓΚ συγχαίρει θερμά όλες τις αθλήτριες και αθλητές του ομίλου.