Ισόπαλος ο ΟΦΗ 2-2 στις Σέρρες

Δεν ανέδειξε νικητή το ματς στις Σέρρες ανάμεσα στον Πανσερραικό και τον ΟΦΗ για την 4η αγωνιστική των πλέι άουτ με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τα γκολ(2-2) και τους βαθμούς. Ο ΟΦΗ έμεινε χωρίς νίκη εκτός καθώς βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ και κατάφερε να ισοφαρίσει αλλά χωρίς να μπορέσει να φτάσει στην ανατροπή.

Ο Άλεκσιτς άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό, με τον Μπάκιτς να ισοφαρίζει στο 27′ με διπλή προσπάθεια μετά από πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας αλλά ο Μαυροούνιος πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Μπέντανκορ έδωσε ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 33′ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στο 75ο λεπτό ο Μπάκιτς πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, μετά από γύρισμα του Μοσκέρα

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ : Κατσίκας, Πεταυράκης, Μπέργκστρομ, Αυλωνίτης, Δεληγιαννίδης, Μορέιρα (60′ Στάικος), Ουεντραόγκο, Ουάρντα, Τομάς, Άλεξιτς, Μπετανκόρ (71′ Χατζηστραβός)

ΟΦΗ : Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Βούρος, Λουκάο, Τοράρινσον, Μπάκιτς, Γκαγέγος (67′ Μεγιάδο), Μπάκου (66′ Μοσκέρα), Τοράλ (74′ Γλέιζερ), Ριέρα (66′ Αποστολάκης), Ισέκα (74′ Φελίπε)