Ισόπαλες οι Κ17 Παναθηναϊκού και ΟΦΗ

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ, ο θάνατος του οποίου έχει σκορπίσει την θλίψη σε όλη την Ελλάδα (και όχι μόνο).

Σε αγωνιστικό επίπεδο, το «Τριφύλλι» ήταν ανώτερο στο πρώτο ημίχρονο, δίχως όμως να καταφέρει να βρει κάποιο τέρμα και να πάει μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια. Ανάλογη ήταν η εικόνα και στην επανάληψη, με την μεγαλύτερη ευκαιρία να έρχεται στο 75′, όταν το σουτ του Ρεμούνδου σταμάτησε στο δοκάρι.

Παρά την πίεση πάντως δεν άλλαξε κάτι μέχρι το σφύριγμα της λήξης, με το 0-0 να «σφραγίζει» τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Παναθηναϊκός (Κιάσσος): Σταμέλος, Λάβδας, Δημακόπουλος, Γαζής (79΄ Ψαρρής), Νίτσος Θεοχάρης (88΄ Τσιμερίκας), Κίτσας (68΄ Αργυρόπουλος), Ιωάννου, Νεμπής, Ρεμούνδος, Βαμβακίδης (88΄ Σουχλάκης).

ΟΦΗ (Ελευθεριάδης): Κετένογλου, Κοζυράκης, Χριστουλάκης (72΄ Δρόσος), Μπαλάσης, Καρνέζος, Βγόντζας, Ασμαριανάκης 57΄ Καρβούνης), Τούφας, Κούβδος (72΄ Κωστάκης), Πετούσης (55΄ Αντωνακάκης), Σιτμαλίδης.

ΠΗΓΗ: sdna.gr