φίλαθλοι των Χανίων που βρέθηκαν στο  γήπεδο κ

Τα Χανιά  στάθηκαν όρθια στη Νεάπολη αποσπώντας ισοπαλία με σκορ 1-1 αλλά μετά το διπλό του Εργοτέλη στην Λάρισα ολοκλήρωσαν  την προσπάθειά τους για την κανονική περίοδο, τερματίζοντας στην 5η θέση με 35 βαθμούς.

Στον αντίποδα ο Ιωνικός τερμάτισε  1ος  αλλά μετά την χθεσινή του απώλεια η διαφορά του από Ξάνθη και Λεβαδειακό μειώθηκε στους 6 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν  με την έναρξη του β’ ημιχρόνου με γκολ του Κάστρο ενώ τα Χανιά ισοφάρισαν  στο 88’ με κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου σε 1-1. Διαιτήτευσε ο  Ζαμπαλάς (Ηπείρου) που απέβαλε τους Τριανταφυλλάκο, Καρλίτος.

ΧΑΝΙΑ: Κουτζαβασίλης, Κάσσος, Ανδρέου, Σωτηράκος, Ουνγιαλίδης (68’′ Τριανταφυλλάκος), Πλέγας (77′ Δημητριάδης), Γκίνο (68’′ Σουντουρά), Κάρλος, Βασιλόγιαννης, Μπραμπίγια (31’′ λ.τρ. Αναστασόπουλος), Διαμαντόπουλος.