Πολύ καλός ήταν χθες ο Μαχαιριανάκης

Τρίτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για τον Εργοτέλη στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής μπάσκετ. Οι «κιτρινόμαυροι» επιβλήθηκαν με 62-60 του Γλαύκου Πατρών στο «Λίντο» και κάνουν όνειρα για τη συνέχεια…

Η χθεσινή ήταν η πιο δύσκολη φετινή νίκη για τους παίκτες του Γιάννη Βισκαδουράκη. Η ομάδα της Πάτρας, με ένα εντυπωσιακό σερί 23-2, προηγήθηκε με 44-33 λίγο πριν το τέλος της 3ης περιόδου. Ωστόσο, χαμηλώνοντας το σχήμα στην τελευταία περίοδο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν τον ρυθμό και να ευστοχήσουν σε διαδοχικά σουτ, τα οποία τους έφεραν σε θέση ισχύος.

«Για 3 δεκάλεπτα δεν είχαμε την ενέργεια και τη συγκέντρωση των προηγούμενων αγώνων. Στην τελευταία περίοδο δείξαμε το γνωστό μας πρόσωπο και με την ώθηση του κόσμου τον οποίο ευχαριστούμε πολύ, κερδίσαμε μια πολύ δύσκολη ομάδα», τόνισε φανερά ικανοποιημένος, ο τεχνικός του Εργοτέλη. 10λεπτα: 9-10, 31-25, 37-44, 62-60. Διαιτητές: Φασόλης-Εφραιμίδης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδουράκης): Αναστασάκης, Αθανασιάδης 6, Μαϊστρέλης 6(1), Γουμενάκης 5(1), Μαχαιριανάκης 18(1), Μπουμπάρης 8, Μανιαδής, Χριστοδούλου, Κουμάκης, Γιαννακόπουλος 3, Χαμηλάκης, Καραλής 16(4)

ΓΛΑΥΚΟΣ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος 20(2), Τσακίρης 3(1), Τσαλαπάτης 3(1), Σταθόπουλος 8(2), Ροκανάς 9(1), Λαμπρόπουλος 14, Παλλαδινός, Σιδάς 1, Χουλιάρας 2.