Πανηγυρίζει η ΓΕΗ

Η ΓΕΗ άφησε πίσω της την ήττα της πρεμιέρας, επικρατώντας με το «καθαρό» 3-0 της Γλυφάδας στην Αθήνα, για τη δεύτερη αγωνιστική της Α’ Ζώνης της Α2 βόλεϊ Ανδρών.

Η ομάδα του Ηρακλείου κατέκτησε άνετα το πρώτο σετ (25-16), με τη Γλυφάδα να ανεβαίνει στο δεύτερο χωρίς ωστόσο να φθάνει στην ισοφάριση (27-25 για τη ΓΕΗ).

Η πολύ καλή εμφάνιση της ομάδας του κ. Τσαντίδη επισφραγίστηκε με το 25-21 του τρίτου σετ, που της χάρισε την εκτός έδρας νίκη.

Τα σετ: 16-25, 25-27, 21-25

Την πρώτη του νίκη στην Α2 και μάλιστα με εμφατικό τρόπο (σε 65 λεπτά) πανηγύρισε και ο ΣΦΠ Χανίων σε βάρος της Πετρούπολης με 3-0 στο κλειστό της Σούδας.

Τα σετ: 25-19, 25-17, 25-16

Με ένα βαθμό έφυγαν οι γυναίκες του Ν. ΟΠΕΡ από το κλειστό της Αγίας Παρασκευής. Η Κρητική ομάδα κατέκτησε τα πρώτα δύο σετ όμως η Αγία Παρασκευή έκανε την ανατροπή και τελικά πήρετη νίκη στο τάι μπρέικ (3-2) για τη 2η αγωνιστική της Α2.

Τα σετ: 17-25, 21-25, 25-13, 25-23, 15-12.