Ο Φραγκιαδάκης σκόραρε στο φιλικό τον ΠΟΑ κόντρα στον Ερμή

Με 3-1 επιβλήθηκε ο ΠΟΑ του Ερμή Ζωνιανών σε φιλική αναμέτρηση, που σηματοδότησε την επιστροφή του Μανώλη Πατεμτζή στο Ατσαλένιο, αυτή τη φορά όμως στον αντίπαλο πάγκο.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν αρκετά καλά στοιχεία στο πιο δυνατό τεστ που έχουν δώσει μέχρι τώρα, με τον νεαρό τερματοφύλακα Παπαδάκη -που αποκτήθηκε με τη μορφή δανεισμού από τον ΟΦΗ- να ξεκινάει βασικός.

Το σκορ άνοιξε ο Φραγκιαδάκης στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ερμή να ισοφαρίζει με τον Τοπούζη. Στη συνέχεια, ο νεαρός Ρωμανάκης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον ΠΟΑ για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Μπουτσάκης, που προς το παρόν μένει στους «πράσινους»…

ΠΟΑ: Παπαδάκης, Πατινιώτης, Παπαδομιχελάκης, Τζανής, Φραγκιαδάκης, Τοπάλι, Χαρίτος, Χατζηανδρέου, Ντάμπος, Ρουμπάκης, Τριανταφύλλου. Στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν οι Καρβελάς, Χαμαλάκης, Ντραγκόντι, Λέλεκας, Ξυλούρης, Ρωμανάκης, Ματαλλιωτάκης, Βρεττός, Μπουτσάκης

ΕΡΜΗΣ Ζ. Ανδρεαδάκης, Κορτσινίδης, Ραπτάκης, Ανυφαντάκης, Ρουμπάκης, Σταθόγλου, Σταθουλόπουλος (46΄Γιακουμάκης), Χατζηδημητρίου, Νοκάι, Πασιαλής (46′ Σκουτέλης), Τοπούζης. Επαιξαν ακόμη οι Κοτζαδάκης, Νηστικάκης, Χατζηβασίλης, Σκουλάς, Μανιαδής, Λαδιανός, Κλίνης, Γεμιστός.