Στιγμιότυπο από το ματς του ΟΦΗ στην Καλαμάτα

Mε γκολ του Κώστογλου τρία δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, η ομάδα πόλο του ΟΦΗ άνοιξε …λογαριασμό στην Α2 ανδρών, πανηγυρίζοντας την πρώτη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας επί του νεοφώτιστου Αργη Καλαμάτας με 8-7. Ο ΟΦΗ βρέθηκε πολύ κοντά σε μια ντροπιαστική ήττα, χάνοντας με 5-0 στο ημίχρονο και με 7-3 λίγο πριν λήξει η τρίτη περίοδος ωστόσο βρήκε τις δυνάμεις να γυρίσει το ματς και να το «κλέψει» στην εκπνοή με το τέρμα του Κώστογλου.

«Συγχαρητήρια στα παιδιά. Στο πρώτο ημίχρονο τα κάναμε όλα λάθος και στο δεύτερο όλα σωστά. Χρειαζόμαστε ακόμη δουλειά, αλλά η εικόνα μας στο δεύτερο μέρος, ήταν σπουδαία και πήραμε ένα παιχνίδι με ψυχή και με μια μεγάλη ανατροπή», τόνισε ο προπονητής του ΟΦΗ Κώστας Φιτσανάκης.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ βρέθηκε από το Σάββατο στην Αθήνα, όπου έδωσε ένα φιλικό παιχνίδι με τους Νέους Παλαιού Φαλήρου και μετά μετέβη στην Καλαμάτα. Τα οκτάλεπτα: 3-0, 2-0, 2-4, 0-4.

ΑΡΓΗΣ: Κλαψιανός 1, Μακαντάνης Ν. 1, Σαμαράς, Νεγκίζ 3, Σμάτωβ 1, Τσιότσιος Χρ. 1.

ΟΦΗ (Φιτσανάκης): Γαρταγάνης, Αποστολάκης 2, Φυτάλης 1, Πακιουφάκης, Κώστογλου 1, Γεωργόπουλος, Τσαγκαράκης, Παπαδάκης, Ζουράρης 3, Ζαχαράκης, Λουλακάκης 1, Αρώνης, Δράκος, Καπής.