Είπε «αντίο» με νίκη η Κ-19 του ΟΦΗ
Στιγμιότυπο από το ματς του ΟΦΗ με την Λαμία

Την πέμπτη συνεχόμενη νίκη της σημείωσε η Κ19 του ΟΦΗ, κόντρα στη Λαμία με σκορ 3-0 στο ΒΑΚ, στην εξ αναβολής αναμέτρηση για τη 17η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, με την οποία ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα τερματίζοντας στην 6η θέση με 47 βαθμούς.

Ο Μανώλης Πατεμτζής, όπως έκανε και στα προηγούμενα παιχνίδια, έδωσε χρόνο σε αρκετούς παίκτες με λιγότερες συμμετοχές, αλλά και σε πιο νεαρούς ποδοσφαιριστές, που φέτος αγωνίστηκαν στην Κ17 του συλλόγου. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις, πέρα από ένα άστοχο πλασέ του Φανουράκη, λίγο πριν τη λήξη.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τον ΟΦΗ! Μετά από προσπάθεια του Φαϊτάκη, η μπάλα έφτασε στον Πιστικό, που με ωραίο σουτ έγραψε το 1-0 για την κρητική ομάδα στο 50ο λεπτό.

Δύο λεπτά αργότερα, ο ΟΦΗ άγγιξε και το δεύτερο γκολ. Μετά από καλή ομαδική ενέργεια, κέρδισε πέναλτι για χέρι μέσα στην περιοχή. Το εκτέλεσε ο Φανουράκης, όμως η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι.

Το 2-0 ήρθε τελικά στο 59ο λεπτό όταν ξανά ο Φαϊτάκης μπήκε στην περιοχή, αφού απέφυγε και τον τερματοφύλακα και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Τακάκη, που σε άδεια εστία διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 90ο λεπτό έγινε το τελικό 3-0 με αριστερό σουτ του Καστελλιανάκη μέσα στην περιοχή.

OΦΗ: Μανουσάκης, Καρανδινός, Βασιλάκης, Χνάρης, Σέχου, Ζαχαριουδάκης, Πιστικός, Τσερεβελάκης, Τακάκης, Φανουράκης, Σημαντηράκης.  Αγωνίστηκαν και οι Φαϊτάκης, Δάρλας, Σωμαράκης, Κουτσουπιάς, Καστελλιανάκης.