ΜΠΑΣΚΕΤ

Πολύ κοντά στο να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στον 3ο όμιλο της National League 2 έφτασε ο ΑΟΚ Χανιά χωρίς όμως να τα καταφέρει καθώς ηττήθηκε στο ΕΑΚ Χανίων από τη Νίκη Αμαρουσίου με 82-81. Το συγκρότημα του Χρήστου Παπανικολάου έκανε την καλύτερη φετινή του εμφάνιση αλλά οι λεπτομέρειες στο φινάλε, έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της αθηναϊκής ομάδας.

Τα 10λεπτα: 26-19, 42-39, 59-54, 81-82.

ΑΟΚΧ (Παπανικολάου): Ψηλέας 3, Παπακωνσταντίνου 2, Αλεξίου, Ξετρίχης 15, Παλαιοκρασσάς 2, Παπαβασιλείου 20, Χάχαλος 4, Πόποβιτς 17, Κοντογιάννης 7, Ορφανός 11, Σταθάκης, Στυλιανάκης.

ΝΙΚΗ (Κατσούνης): Παπαδημητρίου, Πετρίδης, Βαφιάς 13, Χατζηχαραλάμπους, Αλεξόπουλος 3, Μαραγκίδης 14, Τρίχας 3, Δέλλιος 20, Θεοδοσίου 17, Κωνσταντακόπουλος, Κώτσης 12.

*Η εντός έδρας αναμέτρηση του «Ηράκλειο» ΟΑΑ με τη Δάφνη Δαφνίου για την 6η αγωνιστική αναβλήθηκε λόγω των καιρικών συνθηκών που δεν επέτρεψαν τον απόπλου των πλοίων από τον Πειραιά και θα οριστεί σε νέα ημερομηνία από την ΕΟΚ.

*Δεν ολοκληρώθηκε το ματς του 3ου ομίλου μεταξύ των Αγίων Αναργύρων και της Ένωσης Ιλίου. Ενάμιση λεπτό πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, υπήρξε πρόβλημα με την παροχή ρεύματος στο γήπεδο κάτι που επέφερε και την αδυναμία συνέχισης του αγώνα.