ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ KICK BOXING: Σπουδαία εμφάνιση των Gerontis Fighters

Με εμπειρίες, επιτυχίες και διακρίσεις γέμισαν τις βαλίτσες τους, οι αθλητές της σχολής Kick Boxing Gerontis Fighters οι οποίοι κατέκτησαν 4 χρυσά μετάλλια, 21 ασημένια, 7 χάλκινα και 4 κύπελλα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Οpen που πραγματοποιήθηκε στα Άνω Λιόσια.

Η Μαρία Χρυσουλάκη κατέκτησε 1 χρυσό και 1 κύπελλο στις μικτές φόρμες, ο Μανώλης Χουστουλάκης 1 χρυσό και 1 κύπελλο επίσης στις μικτές φόρμες, η Ευτυχία Στριλιγγά 1 χρυσό μετάλλιο στο Light, ο Γιάννης Λιαπάκης 1 ασημένιο στο Kick και η Κατερίνα Μανιαδάκη 1 ασημένιο μετάλλιο στις φόρμες.

Στη διοργάνωση έλαβαν μέρος και πρωτοκλασάτοι αθλητές του συλλόγου, όπως ο Ελευθέριος Ηλιάκης που αναδείχθηκε χρυσός και παγκόσμιος για το 2016 και ο πρωταθλητής Ευρώπης Ανδρέας Τζανίδης.

Στο λαμπερό event του Kick Boxing που διοργάνωσε ο ομοσπονδιακός προπονητής και δάσκαλος Νίκος Μέμμος, έδωσαν το “παρών” και αρκετοί γονείς που με την παρουσία τους στήριξαν τα παιδιά.

Περήφανος από την προσπάθεια των αθλητών του, εμφανίστηκε ο προπονητής του συλλόγου, Γιάννης Γεροντής.

«Αισθάνομαι αρκετά υπερήφανος και θα ήθελα να υπάρξουν στο μέλλον και άλλοι σύλλογοι που θα μπορέσουν να προάγουν το kick boxing μέσα από τη μία και μόνο αναγνωρισμένη ομοσπονδία η οποία είναι η ΠΟΚ και όχι να μένει το άθλημα στους 4 τοίχους του γυμναστηρίου».