Στιγμιότυπο από το ματς ΟΦΗ - ΑΕΚ (Κ17)

Βαριά ήττα με σκορ 5-0 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ το Σάββατο στις αθλητικές εγκαταστάσεις “Kicks academy”, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Σούπερ Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 3΄ με πέναλτι που κέρδισε ο Ανδρικόπουλος και εκτέλεσε ο Κολιμάτσης, ενώ το 2-0 έγινε στο 9’ με σουτ του Μούτσα.

Στο 43’ ο Κοντορουχάς έκανε το 3-0, ενώ στο 45΄ ο Κρουσελίντσκι, έκανε  το 4-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε στο 80’ με πλασέ του  Βάσιλα.

ΟΦΗ: Καλαφάτης, Καλαϊτζάκης (65’ Τσερεβελάκης), Σημαντηράκης, Σέχου, Χότζα, Ζαχαριουδάκης (46’ Σταυρόπουλος), Πορτοκαλλίδης, Φανουράκης (46’ Μπλίντο), Πιστικός (75’ Τακάκης), Φαϊτάκης, Αδαμάκης.

Την ήττα από την Κ19 της ΑΕΚ γνώρισε ο ΟΦΗ

Στις καθυστερήσεις έχασε η Κ-17 του ΟΦΗ από την ΑΕΚ  στο ΒΑΚ  με σκορ 3-2, για την 9η αγωνιστική της 2ης φάσης του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ. Στο 38’ ο ΟΦΗ είχε δοκάρι  με τον Σωμαράκη και οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν στο 42’ με κοντινή κεφαλιά του Μαρκόπουλου, με το 0-1 να είναι το σκορ του α΄ ημιχρόνου.

Στο 53’ ο ΟΦΗ  κέρδισε πέναλτι, με τον Δάρλα να το εκτελεί και να νικά το Δούκα για το 1-1.

Στο 61’ η ΑΕΚ μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ με  πλασέ του Ανδριώτη, με τον ΟΦΗ να ισοφαρίζει εκ νέου στο 83’ με το Δάρλα.

Στο 85’ ο Δάρλας τραυματίστηκε και ο ΟΦΗ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς είχαν ήδη γίνει όλες οι αλλαγές.

Στις καθυστερήσεις  ο Λεοντής με σουτ από το ύψος της περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

ΟΦΗ: Μπουστζοκάι, Νινιράκης (65′ Κοζυράκης), Μπεϊνάς, Χαραλαμπάκης, Καινουργιάκης, Ντάγια (70′ Κωνσταντακόπουλος Γ.), Σωμαράκης, Χαραλάμπης (46′ Πατραμάνης), Κωστέας (70′ Κωνσταντακόπουλος A.), Δάρλας, Τσελεγγίδης (56′ Παντερής).

Σπουδαία νίκη για τους μικρούς του ΟΦΗ επί του Παναθηναϊκού

Νίκη με ανατροπή πέτυχε  η Κ15 του ΟΦΗ με σκορ 2-1 επί της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού στο γήπεδο Τραχώνων για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 33’, με τον Τουνουσίδη να νικά με κεφαλιά τον Κετένογλου.

Ο ΟΦΗ αντέδρασε άμεσα, φτάνοντας στην ισοφάριση στο 38΄ με εντυπωσιακό σουτ του Ασμαριανάκη, για το 1-1.

Η  ανατροπή ήρθε στο 56’, με τον Ρυακιωτάκη να κερδίζει πέναλτι και τον Πετούση να το εκτελεί εύστοχα για το 1-2.

ΟΦΗ: Κετένογλου, Κλάδος, Χριστουλάκης (70′ Ματθαιάκης), Ξενούλης (60′ λ.τ. Κλωνάρης), Κοντόπουλος, Ασμαριανάκης, Ρυακιωτάκης, Πετούσης, Αντωνακάκης (70′ Μαριετάκης), Καραγιάννης, Μπολυμπάκης (55′ Στάβρε).