Δύσκολη νίκη του ΠΑΟΚ με 3-2 επί της Μπόρατς στην ευρωπαϊκή του πρεμιέρα

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε το ευρωπαϊκό του ταξίδι στα προκριματικά του Champions League, με νίκη 3-2 επί της Μπόρατς Μπάνια Λούκα στην Τούμπα.

Σ’ ένα ματς με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ο Κουλιεράκης με δύο τέρματα ήταν εκ των πρωταγωνιστών της αναμέτρησης.

Ο Δικέφαλος είδε τη Μπόρατς να τον ισοφαρίζει δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο Εκόνγκ με κεφαλιά στο 51′ έδωσε τη χαριστική βολή στους Βόσνιους, δίνοντας στην ομάδα του ένα μικρό προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 31 Ιουλίου στις 22:00.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ (69′ Καμαρά), Σβαμπ, Ντεσπόντοφ (69′ Ζίβκοβιτς), Μουργκ (60′ Κωνσταντέλιας), Τάισον, Τόμας (69′ Σαμάτα).

ΜΠΟΡΑΤΣ: Σισκόβσκι, Ερέρα, Καρολίνα, Μάιερς, Κβρζιτς, Σκόρουπ, Γκράχοβατς, Βούκοβιτς, Σάβιτς, Κουλάσιν, Λούκιτς.