Στιγμιότυπο από το Διασυλλογικό Αγώνα Αλιείας

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο Διασυλλογικός Αγώνας Αλιείας με φελλό από Λιμενικές Εγκαταστάσεις «Tubertini Day Heraklion» στο φιλόξενο Λιμάνι του Ηρακλείου. Παρόλες τις δυσκολίες στην πρόσβαση λόγω της απεργίας της ΠΝΟ αλλά και τις δύσκολες καιρικές συνθήκες, οι 28 από τους 40 αθλητές που είχαν δηλώσει από όλη την Ελλάδα, απόλαυσαν ένα ωραίο αγώνα όπως αυτούς που προσφέρει το λιμάνι του Ηρακλείου.

Τη 1η θέση κατέλαβε ο Νικος Νικητάκης του ΝΟ Κρήτης – Tubertini Team με 1163 γρ , τη 2η Θέση ο Ηρακλειώτης Μίλτος Βακωνάκης με 284γρ και τέλος την 3η θέση πήρε ο Βαγγέλης Ορφανός του ΝΟΙΕΣ ΠΟΡΤΟ ΡΑΥΤΗ – Tubertini Team με 229γρ.

Το μεγαλύτερο αλίευμα του αγώνα έπιασε ο Negovan Stankovic του ΝΟ Κρήτης – Tubertini Team με ένα πανέμορφο σκαθάρι 257 γραμμαρίων!

Η κ. Σημαιάκη (εκπρόσωπος του κ. Αυγενάκη) στις απονομές

“Για το Ναυταθλητικό Όμιλο Κρήτης – Tubertini Team ήταν ο τελευταίος αγώνας για την αγωνιστική χρονιά 2021. Περιμένουμε τις αποφάσεις της ΕΟΤΔΑ για το πότε και πώς θα γίνει το πρωτάθλημα φέτος έτσι ώστε είτε με περιφερειακά πρωταθλήματα είτε με ένα δικό μας τουρνουά Κρήτης να συμβάλουμε στη περαιτέρω ανάπτυξη της αθλητικής αλιείας σε όλο το νησί, μιας και η Κρήτη μπορεί και θα αποτελέσει περιφέρεια σταθμό για την ανάπτυξη του Αθλήματος μας σε όλη την Ελλάδα” αναφέρει ανακοίνωση του Ομίλου ο οποίος ευχαριστεί όλους όσοι βοήθησαν στη διεξαγωγή του αγώνα.