Ο Μητρόπαπας σε φάση απο τον χθεσινό αγώνα

Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα ο ΟΦΗ επικρατώντας με 84-79 του ΕΦΑΟ Ζωγράφου στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής. Ηταν η δεύτερη εντός έδρας νίκη σε ισάριθμα ματς για τους «ασπρόμαυρους» που φαίνεται ξεκάθαρα ότι νιώθουν πολύ πιο άνετα στην έδρα τους…

Έχοντας πολυφωνία στην επίθεση (5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων), οι γηπεδούχοι έβαλαν τις βάσεις για την επιτυχία, κρατώντας ένα μικρό αλλά σταθερό προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης (32-23 στο 12’, 46-44 ημίχρονο).

Στο τέλος της τρίτης περιόδου, οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη προηγήθηκαν με 64-55 και παρ’ ότι αμυντικά στα τελευταία λεπτά του αγώνα φάνηκαν ευάλωτοι, κράτησαν το υπερπολύτιμο ροζ φύλλο…

10λεπτα: 27-20, 46-44, 64-55, 84-79.

Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Αναστασίου-Αυγερινός.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 18(4), Μητρόπαπας 14, Καρλάφτης 7(1), Καψάλης, Μηλαθιανάκης, Λιανός 15(1), Αγαπιάδης 11(1), Πρωτογεράκης 4, Καμπάκας, Λουδάκης, Θεοδωρίδης 1, Πάλλης 14.

ΕΦΑΟΖ (Μάνος): Μαυροειδάκος 5(1), Μπιλαλής 12(2), Βάρσος 18(3), Μπαρμπαρής 13(2), Κριζέας, Καλαϊτζάκης 10(3), Μέξης 18, Πολυμενάκος •Ο ΟΦΗ πέρασε στο χθεσινό ματς, μήνυμα για την πρόληψη κατά του καρκίνου του μαστού. Γι’ αυτό, όσες γυναίκες βρέθηκαν στο ΒΑΚ, είχαν τη δυνατότητα να προγραμματίσουν ψηφιακή μαστογραφία στο ιατρικό κέντρο Affidea με 18 ευρώ.