Ο Χάιμε Βέρα με Άρη

Ο Χάιμε Βέρα παραδέχθηκε στις δηλώσεις του την ανωτερότητα του Άρη στο β` μέρος και τόνισε ότι ο ΟΦΗ πρέπει να κερδίσει οπωσδήποτε τον ΠΑΣ Γιάννινα:  «Ο Άρης έπαιξε πολύ καλά, στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερος από εμάς και για αυτό κέρδισε το ματς.

Εμείς πήγαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε και στο δεύτερο είχαμε την φάση με τον Φερέιρα. Είναι δύσκολο, έχουμε ένα παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννενα και θέλουμε οπωσδήποτε τους τρεις βαθμούς».

Ο Σάββας Παντελίδης από την άλλη έμεινε ικανοποιημένος από την αντίδραση της ομάδας του λέγοντας: “Πετύχαμε μία σημαντική, αλλά δύσκολη νίκη.

Δύσκολη γιατί η ομάδα λες και βιαζόταν να κερδίσει. Στο α΄μέρος είχαμε μία νευρικότητα που δεν δικαιολογείται και μετά το γκολ, έγινε ακόμα χειρότερη. Στο β’ μέρος ήμασταν ήρεμοι».

Ο χαφ του ΟΦΗ Βασίλης Κουτσιανικούλης τόνισε: «Νομίζω ότι έγινε ένα πολύ κάλο πρώτο ημίχρονο, μπήκαμε όπως θέλαμε στο παιχνίδι, δημιουργήσαμε το γκολ.

Στο δεύτερο δεχθήκαμε πολύ μεγαλη πίεση, ειδικά μετά το 65. Είχαμε την ευκαιρία μετά το 1-1 να κάνουμε το 1-2 και να τα αλλάξουν όλα εκείνη τη στιγμή, δεν το καταφέραμε όμως και μετά με δυο φάουλ έγινε η ανατροπή».

Για το τι μέλλει γενέσθαι στον ΟΦΗ: «Εφόσον μαθηματικά δεν έχει τελειώσει τίποτα και έχουμε δύο πολύ σημαντικά εντός έδρας παιχνίδια, όλα είναι ανοιχτά και θα δώσουμε τον δικό μας αγώνα».