Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ: Παίκτρια αποβλήθηκε επειδή μούτζωσε τη διαιτητή

Η αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον ΟΦΗ για τη 2η αγωνιστική της Α’ Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών, ήταν επεισοδιακή και η νίκη της αρκαδικής ομάδας με 3-1, πέρα για πέρα άδικη.

Μετά από το πρώτο γκολ των γηπεδούχων που σημειώθηκε από φάουλ της Προξένου, η Ριμπάνσκα του ΟΦΗ αποβλήθηκε για έντονη διαμαρτυρία καθώς φέρεται να …μούτζωσε τη διαιτητή Αλεξάνδρα Μαυροειδοπούλου.

Στο ημίχρονο, τα παράπονα από ανθρώπους και των δύο ομάδων συνεχίστηκαν και ορισμένοι κινήθηκαν, μάλιστα, “απειλητικά” προς τη διαιτητή, με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων να ηρεμεί την κατάσταση.

Ωστόσο η ρέφερι από την Ηλεία έκανε χειρότερα στην επανάληψη. Ο ΟΦΗ που στο μεταξύ είχε ισοφαρίσει με κεφαλιά της Κυδωνάκη, ζήτησε δικαιολογημένα πέναλτι σε γκρέμισμα της Πις.

Στο 80′ η Σαΐχ με πλασέ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Αστέρα (2-1) και στις καθυστερήσεις (92′) η Μιχαήλ με ψηλοκρεμαστό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την ομάδα της Τρίπολης.

Οι φιλοξενούμενες διαμαρτυρήθηκαν για καταφανέστατα φάουλ που προηγήθηκε και στις δύο φάσεις αλλά μάταιος ο κόπος…