Φάση από το παιχνίδι των Κ-15 του ΟΦΗ με την ΑΕΚ

Σε ένα ματς γκραν γκινιόλ, η Κ15 του ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με την ΑΕΚ στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο, με… buzzer beater του Πετούση από το σημείο του πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στον εξ αναβολής αγώνα της 9ης αγωνιστικής, του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Οι φιλοξενούμενους άνοιξαν το σκορ στο 18’ με τον Σκαναβή.

Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου, οι «κιτρινόμαυροι» διπλασίασαν το σκορ με τον Ζούμπο αλλά ο ΟΦΗ δεν το έβαλε κάτω και αρχικά  μείωσε σε 1-2 στο 48’, με κεφαλιά  του Αντωνακάκη  ενώ στο 78’ ο Ρυακιωτάκης  με πλασέ εκτός περιοχής, ισοφάρισε σε 2-2.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ πήρε ξανά το προβάδισμα, με τον Τυφιλίδη για το 2-3, ενώ λίγο πριν τη συμπλήρωση του έξτρα χρόνου, ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι με τον Ρυακιωτάκη και ο  Πετούσης ευστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

ΟΦΗ: Κετένογλου, Κλάδος (55’ Ματθαιάκης), Χριστουλάκης, Κλωνάρης (70’ Μαχλάς), Κοντόπουλος, Ασμαριανάκης, Μολυμπάκης (55’ Μαργιετάκης), Πετούσης, Ρυακιωτάκης, Καραγιάννης (70’ Κασσαπάκης), Στάβρε (40’ Αντωνακάκης).

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε εκτός έδρας χθες  η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6’, με κεφαλιά του Σώκου.

Στο 24’ ο Μακρυπίδης με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μπουστζοκάι για το 2-0, με τον Σώκο να σκοράρει εκ νέου στο 35’ για το 3-0.

Να σημειωθεί ότι στο 43ο λεπτό αποχώρησε τραυματίας ο Μάνος Χνάρης.

ΟΦΗ: Μπουστζοκάι, Νινιράκης, Μπεϊνάς (45’ Κωστέας), Καινουργιάκης, Χαραλαμπάκης, Ντάγια (60’ Χαραλάμπης), Κοζυράκης, Χνάρης (43’ λ.τ. Κωνσταντακόπουλος), Σωμαράκης (75’ Γαλανός), Δάρλας, Τσελεγγίδης (60’ Καστελλιανάκης).