Αποκλείστηκε από το Κύπελλο γυναικών στο μπάσκετ ο Ανδρογέας

Δεν τα κατάφερε ο Ανδρογέας στην πρεμιέρα του στο Κύπελλο Ελλάδας μπάσκετ γυναικών.

Το συγκρότημα του Ηρακλείου ηττήθηκε από την ΑΕΚ Περιστερίου με 64-52 στο κλειστό “Μελίνα Μερκούρη” της Ν. Αλικαρνασσού και αποχαιρέτησε πρόωρα τη διοργάνωση.

Η ομάδα του Μάνου Καρλάφτη ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και είχε ένα σταθερό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο οι 4 μόλις πόντοι που πέτυχε στην τρίτη περίοδο, έδωσαν το δικαίωμα στις φιλοξενούμενες να πάρουν το πάνω χέρι και τελικά τη νίκη, με σχετική άνεση.

Δεκάλεπτα: 19-14, 35-34, 39-49, 52-64

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (Μ. Καρλάφτης): Μαυράκη 8(1), Καζάκη 4 (1), Γαλανάκη, Τζανετή 12(2), Χαλεπάκη 3(1), Μηλιαρά 6, Μανουκάκη 6, Ιατράκη 5(1), Χούτεβιτς 8

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαδέλος): Τσιούνη, Λαδά, Μονεμβασίου 5(1), Ράπτη, Θεοδοσουλάκη 13(1), Χρηστάκη 6, Ταρλά 8(1), Σταμούλου 10, Καζούρη, Πανούτσου 7, Τζίβα 15(1)