Νίκος και Μανόλης Σουτζής χθες αντίπαλοι στο Γάζι

Ο Αλμυρός ήταν ο νικητής στο χθεσινό φιλικό που έγινε στο Γάζι με αντίπαλο τον ΑΟΤ επικρατώντας με σκορ 2-1 με ανατροπή.

Ήταν ένα καλό τεστ και για τις δυο ομάδες με τα αδέρφια Μανόλη και Νίκο Σουτζή που βρέθηκαν αντίπαλοι από τους πάγκους να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα για τις ομάδες τους.

Η ομάδα του Τυμπακίου προηγήθηκε στο σκορ στο 17’ , με τον Παπανδρέου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά η απάντηση του Αλμυρού ήταν άμεση καθώς μετά από τρία λεπτά (20’) από μπαλιά του Χαντί, ο Νικολακάκης ισοφάρισε σε 1-1.

Ο ΑΟΤ έχασε σημαντική ευκαιρία  να πάρει ξανά προβάδισμα στο 43’, όταν ο Χαϊντίνι έπιασε ένα μονοκόμματο σουτ, η μπάλα χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι και πέρασε άουτ.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε, με τις ομάδες να έχουν πολλές αλλαγές και  τον Αλμυρό να φτάνει στην απόλυτη ανατροπή στο 63’, με τον Τουργαΐδη με εκπληκτικό σουτ να γράφει το 2-1 για την ομάδα του. Στο 78’ ο ίδιος παίκτης  εκτέλεσε  φάουλ, με τον Βλαχάκη να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ.

Αυτή ήταν ουσιαστικά  και η τελευταία καλή φάση στο παιχνίδι, που γενικά είχε ένταση και πάθος και βοήθησε τους προπονητές να τεστάρουν την ετοιμότητα των ομάδων τους.

ΑΛΜΥΡΟΣ: Γκόγκος, Καργιωτάκης, Πατινιώτης, Τσαγκαράκης, Παπαδομιχελάκης, Βουϊδάσκης, Νικολάκακης, Κοιλιάρας, Χαντί, Καστελλιανάκης, Πιερτζιακόμι. Έπαιξαν και οι: Χανιωτάκης, Γιαλούσης, Παρασκάκης, Κοκολογιάννης, Ενγκουέμ, Πακιουφάκης, Κουτάντος, Κοντογιάννης, Βακράκος, Τουργαϊδης

ΑΟΤ: Βλαχάκης, Σαβουϊδάκης, Δουλγεράκης, Γερακιός, Στεφανάκης, Μεϊρέλες, Παπανδρέου, Περογαμβράκης, Μεταξάκης, Χαϊντίνι, Λούσι. Έπαιξαν και οι : Γιαννικάκης, Παραθύρας, Φραγκιαδουλάκης, Τσακιράκης, Τζωρτζάκης, Σμαραγδάκης.