ΟΦΗ ΒΟΛΕΪ

Έκανε το καθήκον του ο ΟΦΗ στα Χανιά και με τη δύσκολη νίκη του 3-1 επί του ΣΦΠΧ έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες του στην Α2 βόλεϊ. Η ομάδα του Δημήτρη Ζλατιλίδη συνάντησε σθεναρή αντίσταση από τους γηπεδούχους στα δύο πρώτα σετ αλλά στη συνέχεια «μίλησε» η εμπειρία των αθλητών της. Ο ΟΦΗ πήρε στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ και με τον ίδιο τρόπο έχασε το δεύτερο. Στο τρίτο σετ οι φιλοξενούμενοι πήραν μια καλή διαφορά και την  προστάτευσαν μέχρι το φινάλε, ενώ στο τέταρτο οι Χανιώτες προσπάθησαν να αντιδράσουν χωρίς να τα καταφέρουν.

Τα σετ: 25-27, 26-24, 17-25, 21-25.

Τα άλλα ματς της 3ης αγωνιστικής της Α2: Παλλήνη – ΑΣ Κέρκης 3-1, Ολυμπιάδα- Καλαμάτα 3-2, Απόλλων Αθ.- Απόλλων Π. 3-1, Πανερυθραϊκός- Πανιώνιος 3-2.

Τρένο η Μεσσαρά

Ένα ακόμα λιθαράκι στην προσπάθειά της να διεκδικήσει την άνοδο στην Α1 γυναικών έβαλε η Μεσσαρά, κερδίζοντας στις Μοίρες την αξιόμαχη ΧΑΝΘ με 3-1. Οι Αμαζόνες της Μεσσαράς, μετά την τρίτη σερί νίκη τους, βρίσκονται πλέον στο τέταρτο σκαλί της βαθμολογίας της Pre League, ισόβαθμες με τον Πανιώνιο. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός στα δύο πρώτα σετ, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχες με την παρότρυνση του κόσμου, επέβαλαν πλήρως την ανωτερότητά τους.

Tα σετ: 28-26, 23-25, 25-18, 25-20.

ΜΕΣΣΑΡΑ (Ιωάννου): Ξαγοραράκη Γ., Τσοπούλου,  Μαυρέα, Ποδαρά, Αποστολάκη, Ξαγοραράκη Β. / Σαμπάτη (λ), Γεωργιλά.

Σε άλλα ματς της 6ης αγωνιστικής: Θέτις – Αιγάλεω 3-0, Βριλήσσια – Πετρούπολη 2-3, Απόλλων – ΑΕΚ 0-3, Λαμία – Πανιώνιος 3-2.