Φάση απο το κρητικό ντέρμπι γυναικών στο “Λίντο”

Χωρίς νίκη συνεχίζουν οι ομάδες της ΓΕΗ στην Α2 βόλεϊ μετά και την ολοκλήρωση της δεύτερης αγωνιστικής του ομίλου τους, έχοντας χάσει συνολικά 4 ματς στην έδρα τους…

Αυτή τη φορά, οι άνδρες του τοπικού σωματείου τα πήγαν καλύτερα σε σχέση με την πρεμιέρα, χάνοντας με 3-2 στο «Λίντο» από τον Φλοίσβο.

Η ομάδα από το Παλαιό Φάληρο, πήρε το προβάδισμα με 2-0 στα σετ αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έστειλαν την αναμέτρηση στο τάι μπρέικ, εξασφαλίζοντας παράλληλα τον πρώτο τους βαθμό. Ωστόσο στο 5ο σετ, οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερες δυνάμεις και έφθασαν άνετα στην κατάκτησή του.

Ήττα της ΓΕΗ απο τον Φλοίσβο στο τάι μπρέικ

Τα σετ: 22-25, 13-25, 25-22, 27-25, 6-15

ΓΕΗ (Παπαδάκης Εμμ.): Δρουγκάκης, Σπιταδάκης (λ), Πετρουγάκης, Α. Αναγνώστου, Ξανθόπουλος, Σαμαριτάκης, Παπαδάκης Ι., Καρουζάκης, Γ. Παπαδάκης, Βάζος, Μηντσίδης, Παπαδάκης Εμμ., Πρασανάκης, Λαδουκάκης (λ).

Στο κρητικό ντέρμπι των γυναικών, ο Ν. ΟΠΕΡ του Γιώργου Μενδρινού επιβλήθηκε σχετικά εύκολα της ΓΕΗ χθες στο «Λίντο» με 3-0, κάνοντας το «2 στα 2».

Τα σετ: 13-25 19-25 18-25.

ΓΕΗ: Ανδρουλάκη, Νικολαράκου, Χατζάκη, Κρητικού, Κοντζεδάκη, Τρετσιακ, Κέσκου, Πάσχου (1), Καλογρίδη, Παγκίδου, Μουστακάκη, Φανιουδάκη Ελ., Φανιουδάκη Νικ., Παπακώστα (Λ).