O Kαραλής σε φάση από τον χθεσινό αγώνα του ΟΦΗ

Άνετος και ωραίος ο ΟΦΗ… Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες νίκησε στο ΒΑΚ με 73-48 τη Νίκη Αμαρουσίου και έκανε το 3χ3 στον 2ο όμιλο νότου της Γ’ Εθνικής. Οι παίκτες του Γιάννη Κόκκινου δεν ένιωσαν σε καμία στιγμή του αγώνα να απειλούνται και έκαναν… πάρτι στο Βαρδινογιάνειο με αρκετό κόσμο ως καλεσμένοι. Ηταν και καμιά 20αριά οργανωμένοι αφού κάποια παρεξήγηση που είχε προκύψει με την επιτροπή μπάσκετ του ΟΦΗ φαίνεται να έχει λήξει. Και ο τραυματισμός στο 30’ του Τσερκιτζόγλου έχει  λήξει αφού δεν εμπνέει ανησυχίες η σύγκρουση με το κεφάλι που είχε με αντίπαλο.

10λεπτα: 26-13, 44-28, 59-41, 73-48.

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 5 (1), Μαϊστρέλης 9 (3), Τσερκιτζόγλου 7 (1), Καραλής 21, Καρλάφτης 5 (1), Αγαπιάδης 27 (1), Βασιλειάδης 9 (1), Βλαχάκης, Πάλλης  4.

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Σιδέρης, Δανάς 9, Μιχαλάκης 5, Σταμάτης 2, Κοντογιάννης 11 (1), Κυπριτζόγλου 10, Αρναουτάκης 4, Πολυμενάκος 1, Κουκάκης 2, Ευαγγελούλης, Κανύχης, Ντέντας 4.

Ήττα στην παράταση

Σε ένα παιχνίδι-θρίλερ, ο ΑΟΚ Χανιά έχασε ένα δικό του παιχνίδι απέναντι στον Ερμή Σχηματαρίου στην παράταση με 82-78 (71-71 η κανονική διάρκεια).

Λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο ΑΟΚ Χανιά ήταν μπροστά με 71-69, αλλά ο Πανταζής ισοφάρισε σε 71-71 (ο οποίος στη συνέχεια έχασε τη βολή). Το ματς πήγε στην παράταση, όπου οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι στα κρίσιμα σημεία και πήραν τη νίκη με 82-78.

Πλέον ο ΑΟΚ Χανιά μετρά 3 ήττες στις 3 πρώτες αγωνιστικές.

10 λεπτα: 20-20, 35-33, 54-57, 71-71 (κ.α.), 78-82.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Δ. Ροδας): Σταθόπουλος, Κουτσαβδής, Αλεξίου 13 (3), Υφαντόπουλος, Σαράντης 13 (3), Μπαγάκης 14 (4), Πούρος 3, Σκαμνάκης 6, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 6, Τασιούδης 19 (2), Κοντογιάννης 4.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Γ. Τσαουσης): Ζήμπρας, Πανταζής 8 (1), Θωμάς 17 (3), Γκρινιάρης 2, Κολοβός 14 (4), Κώνστας 4, Φλώτσιος 4, Σπηλιόπουλος, 4 (1), Αγγελάτος 4, Τσιριμώκος 3 (1), Γυφτονικόλος 11, Μαρμαρινός 5.